- Loyal
- K45x52x18
K45x52x18 Bearing | Loyal
| K45x52x18 interchange ISO K45x52x18 | |
| K45x52x18 cross reference ISO K45x52x18 | |
| K45x52x18 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | K45x52x18 |
| B | 18 mm |
| Ew | 52 mm |
| Fw | 45 mm |
| Size (mm) | 45x52x18 |
| Width (mm) | 18 |
| Bearing number | K45x52x18 |
| Bore Diameter (mm) | 45 |
| Outer Diameter (mm) | 52 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



K45x52x18 PDF download