- Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
- JM734449V/JM734410
JM734449V/JM734410 Bearing | Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
| JM734449V/JM734410 interchange LOYAL JM734449V/JM734410 | |
| JM734449V/JM734410 cross reference LOYAL JM734449V/JM734410 | |
| JM734449V/JM734410 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | JM734449V/JM734410 |
| d: | 46.000 mm1.8110 in |
| D: | M734400 |
| B: | 2.54 mm0.1 in |
| r(min): | 3.050 mm0.12 in |
| r1(min): | 548.5 |
| Width: | METRIC |
| Size: | 222.00 mm8.74 in |
| Series: | 184.91 mm7.28 in |
| r - Cup Backface "To Clear" Radius2: | 232.16 mm9.14 in |
| Design Units: | 180.09 mm7.09 in |
| Db - Cup Backface Backing Diameter: | 240 mm9.4488 in |
| da - Cone Frontface Backing Diameter: | 170 mm6.6929 in |
Series: 356.11 mm14.02 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 63.5 mm2.5 in
Design Units: 32956M
Db - Cup Backface Backing Diameter: 2.54 mm0.1 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 3.050 mm0.12 in
D - Cup Outer Diameter: 1696.5
Series: 251 mm9.88 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 98.75 mm3.8878 in
Design Units: 32326
Db - Cup Backface Backing Diameter: 5 mm0.2 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 5 mm0.2 in
D - Cup Outer Diameter: 557.1
Series: 441.96 mm17.40 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 100 mm3.937 in
Design Units: 32064XM
Db - Cup Backface Backing Diameter: 4.06 mm0.16 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 5.080 mm0.2 in
D - Cup Outer Diameter: 2667.3
Series: 146 mm5.75 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 42.5 mm1.6732 in
Design Units: 31316
Db - Cup Backface Backing Diameter: 2.5 mm0.1 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 3 mm0.12 in
D - Cup Outer Diameter: 105


JM734449V/JM734410 PDF download