- Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
- JM734449A/JM734410V
JM734449A/JM734410V Bearing | Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
| JM734449A/JM734410V interchange LOYAL JM734449A/JM734410V | |
| JM734449A/JM734410V cross reference LOYAL JM734449A/JM734410V | |
| JM734449A/JM734410V Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | JM734449A/JM734410V |
| d: | 46.000 mm1.8110 in |
| D: | M734400 |
| B: | 2.54 mm0.1 in |
| r(min): | 3.050 mm0.12 in |
| r1(min): | 523.5 |
| Width: | METRIC |
| Size: | 222.00 mm8.74 in |
| Series: | 184.91 mm7.28 in |
| r - Cup Backface "To Clear" Radius2: | 232.16 mm9.14 in |
| Design Units: | 180.09 mm7.09 in |
| Db - Cup Backface Backing Diameter: | 240 mm9.4488 in |
| da - Cone Frontface Backing Diameter: | 170 mm6.6929 in |
Series: 197 mm7.76 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 51.5 mm2.0276 in
Design Units: 30320
Db - Cup Backface Backing Diameter: 3 mm0.12 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 4 mm0.16 in
D - Cup Outer Diameter: 282.4
Series: 133 mm5.24 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 54 mm2.126 in
Design Units: 32314
Db - Cup Backface Backing Diameter: 2.5 mm0.1 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 3 mm0.12 in
D - Cup Outer Diameter: 141.9
Series: 242.1 mm9.53 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 45 mm1.7717 in
Design Units: 32938
Db - Cup Backface Backing Diameter: 2 mm0.08 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 2.5 mm0.1 in
D - Cup Outer Diameter: 695.8
Series: 279 mm10.98 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 91 mm3.5827 in
Design Units: 32234
Db - Cup Backface Backing Diameter: 4 mm0.16 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 5 mm0.2 in
D - Cup Outer Diameter: 858.1


JM734449A/JM734410V PDF download