Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 505 A + 2205 K + H 305 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 505 A + 2205 K + H 305 Bearing | Flanged housings
| FNL 505 A + 2205 K + H 305 interchange SKF FNL 505 A + 2205 K + H 305 | |
| FNL 505 A + 2205 K + H 305 cross reference SKF FNL 505 A + 2205 K + H 305 | |
| FNL 505 A + 2205 K + H 305 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 505 A + 2205 K + H 305 |
| d: | FNL 505 A + 2205 K + H 30... |
| D: | 110.000 |
| B: | FNL 505 A |
| r(min): | 38.000 |
| r1(min): | 100.000 |
| Width: | 20.000 |
| Size: | 2205 K |
| TC: | 57.000 |
FNL 506 A + 1206 K + H 206 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1206 K
L: FNL 506 A + 1206 K + H 20...
HOUSING: 130.000
H1: FNL 506 A
H: 44.000
DDA: 117.000
FNL 522 B + 2222 K + H 322 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 2222 K
L: FNL 522 B + 2222 K + H 32...
HOUSING: 270.000
H1: FNL 522 B
H: 135.000
DDA: 270.000
FNL 512 A + 1212 K + H 212 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1212 K
L: FNL 512 A + 1212 K + H 21...
HOUSING: 210.000
H1: FNL 512 A
H: 72.000
DDA: 189.000
FNL 516 A + 2216 K + H 316 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 2216 K
L: FNL 516 A + 2216 K + H 31...
HOUSING: 196.000
H1: FNL 516 A
H: 98.000
DDA: 196.000



FNL 505 A + 2205 K + H 305 PDF download