Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 518 A + C 2218 K + H 318 E AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 518 A + C 2218 K + H 318 E Bearing | Flanged housings
| FNL 518 A + C 2218 K + H 318 E interchange SKF FNL 518 A + C 2218 K + H 318 E | |
| FNL 518 A + C 2218 K + H 318 E cross reference SKF FNL 518 A + C 2218 K + H 318 E | |
| FNL 518 A + C 2218 K + H 318 E Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 518 A + C 2218 K + H 318 E |
| d: | FNL 518 A + C 2218 K + H ... |
| D: | 210.000 |
| B: | FNL 518 A |
| r(min): | 105.000 |
| r1(min): | 210.000 |
| Width: | 80.000 |
| Size: | C 2218 K |
| TC: | 121.000 |
FNL 507 B + C 2207 K + H 307 E AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: C 2207 K
L: FNL 507 B + C 2207 K + H ...
HOUSING: 145.000
H1: FNL 507 B
H: 48.500
DDA: 130.000
FNL 507 B + 22207 K + H 307 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22207 K
L: FNL 507 B + 22207 K + H 3...
HOUSING: 145.000
H1: FNL 507 B
H: 48.500
DDA: 130.000
FNL 505 B + 22205 K + H 305 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22205 K
L: FNL 505 B + 22205 K + H 3...
HOUSING: 110.000
H1: FNL 505 B
H: 38.000
DDA: 100.000
FNL 510 B + 2210 K + H 310 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 2210 K
L: FNL 510 B + 2210 K + H 31...
HOUSING: 179.000
H1: FNL 510 B
H: 60.000
DDA: 160.000



FNL 518 A + C 2218 K + H 318 E PDF download