Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 517 B + C 2217 K + H 317 E AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 517 B + C 2217 K + H 317 E Bearing | Flanged housings
| FNL 517 B + C 2217 K + H 317 E interchange SKF FNL 517 B + C 2217 K + H 317 E | |
| FNL 517 B + C 2217 K + H 317 E cross reference SKF FNL 517 B + C 2217 K + H 317 E | |
| FNL 517 B + C 2217 K + H 317 E Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 517 B + C 2217 K + H 317 E |
| d: | FNL 517 B + C 2217 K + H ... |
| D: | 210.000 |
| B: | FNL 517 B |
| r(min): | 105.000 |
| r1(min): | 210.000 |
| Width: | 75.000 |
| Size: | C 2217 K |
| TC: | 115.000 |
FNL 512 A + 1212 K + H 212 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1212 K
L: FNL 512 A + 1212 K + H 21...
HOUSING: 210.000
H1: FNL 512 A
H: 72.000
DDA: 189.000
FNL 507 B + 22207 K + H 307 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22207 K
L: FNL 507 B + 22207 K + H 3...
HOUSING: 145.000
H1: FNL 507 B
H: 48.500
DDA: 130.000
FNL 518 B + C 2218 K + H 318 E AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: C 2218 K
L: FNL 518 B + C 2218 K + H ...
HOUSING: 210.000
H1: FNL 518 B
H: 105.000
DDA: 210.000
FNL 506 A + 1206 K + H 206 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1206 K
L: FNL 506 A + 1206 K + H 20...
HOUSING: 130.000
H1: FNL 506 A
H: 44.000
DDA: 117.000



FNL 517 B + C 2217 K + H 317 E PDF download