Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 512 A + C 2212 K + H 312 E AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 512 A + C 2212 K + H 312 E Bearing | Flanged housings
| FNL 512 A + C 2212 K + H 312 E interchange SKF FNL 512 A + C 2212 K + H 312 E | |
| FNL 512 A + C 2212 K + H 312 E cross reference SKF FNL 512 A + C 2212 K + H 312 E | |
| FNL 512 A + C 2212 K + H 312 E Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 512 A + C 2212 K + H 312 E |
| d: | FNL 512 A + C 2212 K + H ... |
| D: | 210.000 |
| B: | FNL 512 A |
| r(min): | 72.000 |
| r1(min): | 189.000 |
| Width: | 55.000 |
| Size: | C 2212 K |
| TC: | 85.000 |
FNL 515 B + 1215 K + H 215 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1215 K
L: FNL 515 B + 1215 K + H 21...
HOUSING: 190.000
H1: FNL 515 B
H: 95.000
DDA: 190.000
FNL 506 A + 22206 K + H 306 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22206 K
L: FNL 506 A + 22206 K + H 3...
HOUSING: 130.000
H1: FNL 506 A
H: 44.000
DDA: 117.000
FNL 520 A + 2220 K + H 320 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 2220 K
L: FNL 520 A + 2220 K + H 32...
HOUSING: 250.000
H1: FNL 520 A
H: 125.000
DDA: 250.000
FNL 516 A + 1216 K + H 216 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1216 K
L: FNL 516 A + 1216 K + H 21...
HOUSING: 196.000
H1: FNL 516 A
H: 98.000
DDA: 196.000



FNL 512 A + C 2212 K + H 312 E PDF download