Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 515 A + 1215 K + H 215 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 515 A + 1215 K + H 215 Bearing | Flanged housings
| FNL 515 A + 1215 K + H 215 interchange SKF FNL 515 A + 1215 K + H 215 | |
| FNL 515 A + 1215 K + H 215 cross reference SKF FNL 515 A + 1215 K + H 215 | |
| FNL 515 A + 1215 K + H 215 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 515 A + 1215 K + H 215 |
| d: | FNL 515 A + 1215 K + H 21... |
| D: | 190.000 |
| B: | FNL 515 A |
| r(min): | 95.000 |
| r1(min): | 190.000 |
| Width: | 65.000 |
| Size: | 1215 K |
| TC: | 106.000 |
FNL 505 B + 1205 K + H 205 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1205 K
L: FNL 505 B + 1205 K + H 20...
HOUSING: 110.000
H1: FNL 505 B
H: 38.000
DDA: 100.000
FNL 516 A + 2216 K + H 316 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 2216 K
L: FNL 516 A + 2216 K + H 31...
HOUSING: 196.000
H1: FNL 516 A
H: 98.000
DDA: 196.000
FNL 518 B + C 2218 K + H 318 E AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: C 2218 K
L: FNL 518 B + C 2218 K + H ...
HOUSING: 210.000
H1: FNL 518 B
H: 105.000
DDA: 210.000
FNL 512 A + 22212 K + H 312 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22212 K
L: FNL 512 A + 22212 K + H 3...
HOUSING: 210.000
H1: FNL 512 A
H: 72.000
DDA: 189.000



FNL 515 A + 1215 K + H 215 PDF download