Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 516 B + 22216 K + H 316 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 516 B + 22216 K + H 316 Bearing | Flanged housings
| FNL 516 B + 22216 K + H 316 interchange SKF FNL 516 B + 22216 K + H 316 | |
| FNL 516 B + 22216 K + H 316 cross reference SKF FNL 516 B + 22216 K + H 316 | |
| FNL 516 B + 22216 K + H 316 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 516 B + 22216 K + H 316 |
| d: | FNL 516 B + 22216 K + H 3... |
| D: | 196.000 |
| B: | FNL 516 B |
| r(min): | 98.000 |
| r1(min): | 196.000 |
| Width: | 70.000 |
| Size: | 22216 K |
| TC: | 110.000 |
FNL 510 A + 22210 K + H 310 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22210 K
L: FNL 510 A + 22210 K + H 3...
HOUSING: 179.000
H1: FNL 510 A
H: 60.000
DDA: 160.000
FNL 517 B + 2217 K + H 317 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 2217 K
L: FNL 517 B + 2217 K + H 31...
HOUSING: 210.000
H1: FNL 517 B
H: 105.000
DDA: 210.000
FNL 507 B + C 2207 K + H 307 E AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: C 2207 K
L: FNL 507 B + C 2207 K + H ...
HOUSING: 145.000
H1: FNL 507 B
H: 48.500
DDA: 130.000
FNL 513 B + 1213 K + H 213 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1213 K
L: FNL 513 B + 1213 K + H 21...
HOUSING: 225.000
H1: FNL 513 B
H: 78.000
DDA: 203.000



FNL 516 B + 22216 K + H 316 PDF download