Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 505 A + 22205 K + H 305 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 505 A + 22205 K + H 305 Bearing | Flanged housings
| FNL 505 A + 22205 K + H 305 interchange SKF FNL 505 A + 22205 K + H 305 | |
| FNL 505 A + 22205 K + H 305 cross reference SKF FNL 505 A + 22205 K + H 305 | |
| FNL 505 A + 22205 K + H 305 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 505 A + 22205 K + H 305 |
| d: | FNL 505 A + 22205 K + H 3... |
| D: | 110.000 |
| B: | FNL 505 A |
| r(min): | 38.000 |
| r1(min): | 100.000 |
| Width: | 20.000 |
| Size: | 22205 K |
| TC: | 57.000 |
FNL 516 A + 22216 K + H 316 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22216 K
L: FNL 516 A + 22216 K + H 3...
HOUSING: 196.000
H1: FNL 516 A
H: 98.000
DDA: 196.000
FNL 518 B + C 2218 K + H 318 E AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: C 2218 K
L: FNL 518 B + C 2218 K + H ...
HOUSING: 210.000
H1: FNL 518 B
H: 105.000
DDA: 210.000
FNL 506 A + 22206 K + H 306 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22206 K
L: FNL 506 A + 22206 K + H 3...
HOUSING: 130.000
H1: FNL 506 A
H: 44.000
DDA: 117.000
FNL 507 B + C 2207 K + H 307 E AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: C 2207 K
L: FNL 507 B + C 2207 K + H ...
HOUSING: 145.000
H1: FNL 507 B
H: 48.500
DDA: 130.000



FNL 505 A + 22205 K + H 305 PDF download