Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 518 B + 2218 K + H 318 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 518 B + 2218 K + H 318 Bearing | Flanged housings
| FNL 518 B + 2218 K + H 318 interchange SKF FNL 518 B + 2218 K + H 318 | |
| FNL 518 B + 2218 K + H 318 cross reference SKF FNL 518 B + 2218 K + H 318 | |
| FNL 518 B + 2218 K + H 318 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 518 B + 2218 K + H 318 |
| d: | FNL 518 B + 2218 K + H 31... |
| D: | 210.000 |
| B: | FNL 518 B |
| r(min): | 105.000 |
| r1(min): | 210.000 |
| Width: | 80.000 |
| Size: | 2218 K |
| TC: | 118.000 |
FNL 506 A + 22206 K + H 306 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22206 K
L: FNL 506 A + 22206 K + H 3...
HOUSING: 130.000
H1: FNL 506 A
H: 44.000
DDA: 117.000
FNL 516 A + 2216 K + H 316 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 2216 K
L: FNL 516 A + 2216 K + H 31...
HOUSING: 196.000
H1: FNL 516 A
H: 98.000
DDA: 196.000
FNL 512 A + 1212 K + H 212 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1212 K
L: FNL 512 A + 1212 K + H 21...
HOUSING: 210.000
H1: FNL 512 A
H: 72.000
DDA: 189.000
FNL 507 B + 1207 K + H 207 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1207 K
L: FNL 507 B + 1207 K + H 20...
HOUSING: 145.000
H1: FNL 507 B
H: 48.500
DDA: 130.000



FNL 518 B + 2218 K + H 318 PDF download