Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 507 A + 1207 K + H 207 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 507 A + 1207 K + H 207 Bearing | Flanged housings
| FNL 507 A + 1207 K + H 207 interchange SKF FNL 507 A + 1207 K + H 207 | |
| FNL 507 A + 1207 K + H 207 cross reference SKF FNL 507 A + 1207 K + H 207 | |
| FNL 507 A + 1207 K + H 207 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 507 A + 1207 K + H 207 |
| d: | FNL 507 A + 1207 K + H 20... |
| D: | 145.000 |
| B: | FNL 507 A |
| r(min): | 48.500 |
| r1(min): | 130.000 |
| Width: | 30.000 |
| Size: | 1207 K |
| TC: | 64.500 |
FNL 511 B + 1211 K + H 211 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1211 K
L: FNL 511 B + 1211 K + H 21...
HOUSING: 192.000
H1: FNL 511 B
H: 65.000
DDA: 172.500
FNL 513 B + 2213 K + H 313 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 2213 K
L: FNL 513 B + 2213 K + H 31...
HOUSING: 225.000
H1: FNL 513 B
H: 78.000
DDA: 203.000
FNL 520 A + 1220 K + H 220 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1220 K
L: FNL 520 A + 1220 K + H 22...
HOUSING: 250.000
H1: FNL 520 A
H: 125.000
DDA: 250.000
FNL 509 A + 1209 K + H 209 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1209 K
L: FNL 509 A + 1209 K + H 20...
HOUSING: 179.000
H1: FNL 509 A
H: 60.000
DDA: 160.000



FNL 507 A + 1207 K + H 207 PDF download