Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 513 A + 1213 K + H 213 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 513 A + 1213 K + H 213 Bearing | Flanged housings
| FNL 513 A + 1213 K + H 213 interchange SKF FNL 513 A + 1213 K + H 213 | |
| FNL 513 A + 1213 K + H 213 cross reference SKF FNL 513 A + 1213 K + H 213 | |
| FNL 513 A + 1213 K + H 213 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 513 A + 1213 K + H 213 |
| d: | FNL 513 A + 1213 K + H 21... |
| D: | 225.000 |
| B: | FNL 513 A |
| r(min): | 78.000 |
| r1(min): | 203.000 |
| Width: | 60.000 |
| Size: | 1213 K |
| TC: | 88.000 |
FNL 509 A + 2209 K + H 309 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 2209 K
L: FNL 509 A + 2209 K + H 30...
HOUSING: 179.000
H1: FNL 509 A
H: 60.000
DDA: 160.000
FNL 520 A + 1220 K + H 220 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1220 K
L: FNL 520 A + 1220 K + H 22...
HOUSING: 250.000
H1: FNL 520 A
H: 125.000
DDA: 250.000
FNL 512 A + 1212 K + H 212 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1212 K
L: FNL 512 A + 1212 K + H 21...
HOUSING: 210.000
H1: FNL 512 A
H: 72.000
DDA: 189.000
FNL 507 B + C 2207 K + H 307 E AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: C 2207 K
L: FNL 507 B + C 2207 K + H ...
HOUSING: 145.000
H1: FNL 507 B
H: 48.500
DDA: 130.000



FNL 513 A + 1213 K + H 213 PDF download