- Split plummer block housings - SNL 30, 31 and 32 series
- SNL 3244 + 23244 K + OH 2344 H APC 005 - Large SNL plummer block housings for bearings on an adapter
SNL 3244 + 23244 K + OH 2344 H Bearing | Split plummer block housings - SNL 30, 31 and 32 series
| SNL 3244 + 23244 K + OH 2344 H interchange SKF SNL 3244 + 23244 K + OH 2344 H | |
| SNL 3244 + 23244 K + OH 2344 H cross reference SKF SNL 3244 + 23244 K + OH 2344 H | |
| SNL 3244 + 23244 K + OH 2344 H Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SNL 3244 + 23244 K + OH 2344 H |
| d: | 700 |
| D: | SNL 3244 + 23244 K + OH 2... |
| B: | 474 |
| r(min): | SNL 3244 + 23244 K + OH 2... |
| r1(min): | 200.000 |
| Width: | 400.000 |
| Size: | 310 |
| L: | SNL 3244 |
| HOUSING: | 240 |
| H: | 23244 K |
SNL 40/500 G + 240/500 APC 006 - Large SNL plummer block housings for bearings with a cylindrical bo
L: 460
HOUSING: 1220
H: SNL 40/500 G + 240/500
DESIGNATION: 835
DDA: SNL 40/500 G + 240/500
DA: 500.000
SNL 3064 + 22252 APC 006 - Large SNL plummer block housings for bearings with a cylindrical bore, wi
L: 350
HOUSING: 830
H: SNL 3064 + 22252
DESIGNATION: 591
DDA: SNL 3064 + 22252
DA: 260.000
SNL 3044 G + 24044 APC 006 - Large SNL plummer block housings for bearings with a cylindrical bore,
L: 280
HOUSING: 610
H: SNL 3044 G + 24044
DESIGNATION: 411
DDA: SNL 3044 G + 24044
DA: 220.000
SNL 3048 G + 24048 APC 006 - Large SNL plummer block housings for bearings with a cylindrical bore,
L: 290
HOUSING: 640
H: SNL 3048 G + 24048
DESIGNATION: 434
DDA: SNL 3048 G + 24048
DA: 240.000



SNL 3244 + 23244 K + OH 2344 H PDF download